Archiv článků

Datum: 24.04.2023

Vojáci vstupující do politiky

Videorozhovor: Vojáci vstupující do politiky, Inovace Republiky 23. 4. 2023.

Datum: 20.11.2022

Peníze Ladislava Vrabela a České televize

Občanský aktivista Ladislav Vrabel kritizuje vládu i Českou televizi. Má tedy mnoho odpůrců.

Problematické financování Vrabela či České televize?

Vrabelovi kritici říkají, že lidé mu zasílají příspěvky na konání jeho demonstrací, přitom jsou na něj vedeny exekuce. To jsou pravdivá tvrzení, ale porovnejme je s financováním České televize.

Zásadní rozdíl je v tom, že lidé posílají Ladislavu Vrabe


Datum: 19.11.2022

Rozhovor o odkazu 17. listopadu

Rozhovor o odkazu 17. listopadu 1989. Parlamentní listy 19. 11. 2022, otázky Jakub Vosáhlo.

Datum: 18.11.2022

Černochová jako Hötzendorf

Dopad ukrajinské rakety v Polsku ukázal, jak jsou někteří politici ochotni zavést zemi do války. Připomnělo to začátek první světové války.

V létě 1914 se ocitla Evropa ve velké válce, aniž by to na jaře lidé čekali. To byl rozdíl od začátku druhé světové války, která byla mnohými očekávána v důsledku postupných kroků Německa.

Sarajevský atentát byl mimořádnou událostí, ale bylo více atentátů, a


Datum: 14.11.2022

Přiznání Ministerstva vnitra k plakátu s Putinem

Vyvěšení plakátu s Putinem a s naší a ukrajinskou vlajkou hodnotím jako mrhání stáními penězi. Proto jsem podal tři dotazy na Ministerstvo vnitra. Ředitel kabinetu ministra Lukáš Hendrych mi musel odpovědět.

1.     Co to stálo

Jakou částku Ministerstvo vnitra zaplatilo za výrobu a instalaci plakátu s V. Putinem na budově ministerstva v Praze na Letné?

Odpověď: Celkové náklady na pořízení koláže či


Datum: 14.11.2022

Rozhovor Petra Hájka se Zdeňkem Koudelkou

Videorozhovor Petra Hájka se Zdeňkem Koudelkou, Protiproud TV 9. 11. 2022, youtube.com.

Datum: 08.11.2022

Česká televize tají a fabuluje

Od roku 2018 se snažím v rámci svobodného přístupu k informacím zjistit, kolik činí náklady na pořady Václava Moravce v České televizi, když mne stát nutí podílet se na jejím financování a tedy i na placení pořadů Václava Moravce. Česká televize a její generální ředitel reagují podle rady MUDr. Plzáka: zatloukat, zatloukat a zase zatloukat.

Již dvakrát Městský soud v Praze rozhodl v této věci pro


Datum: 04.11.2022

Rozhovor o mrhání stáních peněz na vládní propagandu

Rozhovor o mrhání státních peněz na politickou propagandu ministra Rakušana. Parlamentní listy 4. 11. 2022.

Datum: 01.11.2022

Inflační politika vlády ničí šetrnost a štěstí lidí

Většina lidí chce žít normálně své životy bez toho, aby jim cestu za štěstím ničili ti, kteří je chtějí ovládat. Jedním ze zel, které se na nás hrne, je zdražování čili inflace.

Stát je založen na důvěře lidí. Bez důvěry není nic. Podstatou této důvěry je i důvěra v hodnotu peněz. Tedy to, že když šetříme, tak nás o našetřené peníze vláda nepřipraví. Fialova vláda je vláda drahoty. Vláda, která n


Datum: 03.10.2022

Jana Zwyrtek Hamplová porazila lež

Vítězství právničky Jany Zwyrtek Hamplové v senátních volbách na Kroměřížsku není jen o zvolení senátorkou, ale i o velké prohře lži.

Příkladem hloupých mediálních útoků na Janu Zwyrtek Hamplovou pod heslem, když nic nemáme, alespoň plivneme jedovatou slinu, je titulek článku – Daniela Krásenská: Kroměřížsko zvolilo advokátku spojenou s dezinformátory, SeznamZprávy.cz, ČTK 1. 10. 2022. Přitom aut


Datum: 02.10.2022

Opozice má stavět společné kandidáty na senátory i prezidenta

Hlavní opoziční strany ANO i SPD senátní volby prohrály. Pokud chtějí zabodovat příště, musí se přizpůsobit většinovému systému, kde vítěz bere vše.

Společní kandidáti do Senátu

Větší ANO uspělo v prvním kole voleb. Ale prohrálo ve druhém. Očekávalo, že získá proti vládním kandidátům hlasy ostatních opozičních stran, především SPD, ale voliči SPD, Trikolory a jiných spíš zůstali doma. Situaci vy


Datum: 22.09.2022

Ne vládě války a bídy

V zářijových volbách je hlavním cílem zabránit, aby vláda zatáhla náš stát do války. Druhý cíl je boj proti vládní energetické bídě. Na Zemi není méně plynu, ropy a elektřiny, než před rokem. Drahota je důsledkem špatné politiky vlády a Evropské unie. Jednu kWh elektřiny vyrobíme v atomových elektrárnách za 30 haléřů, díky vazbě její ceny na německou burzu se lidem prodává za 10 Kč a vláda ji chce


Datum: 18.09.2022

Fialův projev: protizákonný a v odírání lidí se bude pokračovat

Projev předsedy vlády Petra Fialy 18. 9. 2022 potvrdil, že energetickou drahotu účinně řešit neumí a že je schopen pro udržení moci porušovat zákony.

Energetická drahota

Vládní zastropování cen elektřiny na 6 korunách za kWh, přičemž pro občany bude ve skutečnosti asi za 8-9 Kč, je přiznáním neschopnosti Fialovy vlády řešit příčinu drahoty. Tyto ceny jsou likvidační pro řadu průmyslových podniků


Datum: 16.09.2022

Energetická politika je zločin Fialovy vlády

Proč jsou ceny elektřiny vysoké, když máme stejně elektráren jako před rokem a jsme schopni vyrobit stejné množství elektřiny jako před rokem a v její výrobě jsme soběstační?

Nesmyslná Fialova drahota

Výrobní cena jedné kWh elektřiny v našich atomových elektrárnách je asi 30 haléřů, v uhelných asi 80 haléřů, ale lidem se nyní prodává až za 11 korun. To je navýšení ceny o tisíce procent. Takové z


Datum: 15.09.2022

Ministr Válek proti svobodě slova

To, že se Fialova vláda přiklání pro udržení u moci i k omezování ústavně zakotvených svobod, dokazuje podloudný pokus o cenzuru vládě nepohodlných webů v únoru 2022 i výrok ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09).

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na konferenci lékařské komory prohlásil: „Pokud jsou v našich řadách jednotlivci, kteří z různých důvodů mají jiné názory a nenechají si


předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 57 následující