Archiv článků

Datum: 19.07.2021

Ministerstvo zdravotnictví – dva výroky, jeden klam

Ministerstvo zdravotnictví je spojeno s kampaní podporující covidové očkování: Udělejme tečku za koronavirem. Ale ve svých opatřeních uznává imunitu z očkování jen 9 měsíců po očkování. Jeden výrok vylučuje pravdivost druhého.

Klamavá reklama

Kampaň „Udělejme tečku za koronavirem“ je reklamní kampaň na podporu spotřeby, tedy i prodeje koronavirových vakcín. Moudrý člověk ke všem reklamám přistup


Datum: 19.07.2021

Rozhovor o covidistických zákazech

Rozhovor o plánovaných kovidistických zákazech. Parlamentní listy 19. 7. 2021. Otázky kladl Karel Výborný.

Datum: 14.07.2021

Ministr Vojtěch vydírá a útočí na děti

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch chce, aby i děti od 12 let hradily testy na čínskou chřipku. Je to nejpodlejší útok státu na děti a rodinu od pádu totality 1989.

Ministr Vojtěch jako zloděj práv

Ministr uvedl, že stát uhradí jen jedno plošné testování děti po prázdninách a pak prý už ne. Ať jej nehradí, ale ať nepodmiňuje běžné aktivity dětí a školní docházku testováním. Listina základních pr


Datum: 04.07.2021

Rozhovor o kovidistických plánech ministra Vojtěcha a právu na obranu i se zbraní

Rozhovor o kovidistických plánech ministra Vojtěcha a právu na obranu i se zbraní. Parlamentní listy 4. 7. 2021. Otázky kladl Jakub Vosáhlo.

Datum: 03.07.2021

Nejvyšší správní soud: Požadavek testů a očkování na zahrádkách byl nezákonný

Nejvyšší správní soud rozhodoval o zákonnosti opatření Ministerstva zdravotnictví umožňující vstup na restaurační zahrádky jen testovaným a očkovaným.

Na návrh zlínského krajského předsedy Trikolory Svobodných Soukromníků Libora Lukáše zastoupeného advokátem Zdeňkem Koudelkou z jihomoravské Trikolory prohlásil rozsudek Nejvyššího správního soudu z 2. 7. 2021, 9Ao 8/2021, že požadovat test na covi


Datum: 02.07.2021

Ministr Vojtěch jako Arenberger

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch chce, aby hospody kontrolovaly hosty, zda jsou testovaní či očkovaní proti čínské chřipce. Vyhrožuje, že lidé budou muset platit testy, když nebudou očkovaní.

Adam Vojtěch reaguje na to, že podstatná část obyvatel nepodlehla kovidistickému strašení a odmítá se podílet na vyvádění veřejných peněz ve prospěch výrobců testů a vakcín. Vojtěch se bojí, že to dopadne


Datum: 01.07.2021

Ústavní pláč

Městská část Brno-střed je největší městská část v Brně dle počtu obyvatel, kterých je asi 65 000. Je větší než některá krajská města.

Jednou z agend obcí a městských částí je i správa shromažďovacího práva. Tu musí zajistit i mnohem menší obce. Jde o agendu na Úřadu městské části Brno-střed častou, když se v ní nachází centrum města a tedy se shromáždění zpravidla konají zde.

Konalo se zde i sh


Datum: 22.06.2021

Rozhovor o covidistických zákazech a o střetu zájmů v ČT, ČRo a ČTK

Rozhovor o covidových zákazech, vztahu evropského práva a našeho ústavního pořádku a nepodávání oznámení podle zákona o střetu zájmů generálními řediteli České televize, rozhlasu a ČTK. Parlamentní listy 21. 6. 2021. Otázky kladl Jakub Vosáhlo.

Datum: 20.06.2021

Ústavní soud a pochroumaná spravedlnost

Ústavní soud má být posledním strážcem spravedlnosti a ochráncem práv lidí. Je pojistkou před justičním omylem. Práva mají všichni lidé a funkční demokratický právní stát se pozná podle toho, zda dopřeje práva a soudní ochranu nejen těm, v jejichž prospěch je veřejné mínění, ale i těm, které veřejné mínění nemá rádo či je již předem odsoudilo. Do druhé skupiny patří provozovatelé solárních elektrá


Datum: 14.06.2021

Pondělí 14. 6. dokázalo dobro rozsudků Nejvyššího správního soudu

Kdopak si dnes vzpomene, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger plánoval až 14. 6. 2021 otevřít hospody. Ty otevřel jeho nástupce Adam Vojtěch 31. 5. 2021 pod tlakem Nejvyššího správního soudu.

Nejvyšší správní soud rozhodoval podle práva i rozumu

Soud rušil jedno protizákonné opatření Ministerstva zdravotnictví za druhým. Zvěstovatelé covidové apokalypsy strašili důsledky soudního rozhodnutí.


Datum: 07.06.2021

Střet zájmů a šéfové médií

Česká televize, Český rozhlas a Česká tisková kancelář jsou právnické osoby zřízené zákonem a jejich generální ředitelé jako statutární orgány se podílejí na zadávání veřejných zakázek. Dle zákona o střetu zájmů mají ředitelé právnických osob zřízených zákonem podávat oznámení o majetku, činnostech a příjmech. Ovšem ředitelé České televize, rozhlasu a ČTK tak svorně nečiní.

Účel zákona o střetu z


Datum: 30.05.2021

Rozhovor pro Parlamentní listy 30. 5. 2021

Rozhovor pro Parlamentní listy 30. 5. 2021. Otázky kladl Jakub Vosáhlo.

Datum: 30.05.2021

Karla Schwarzenberga si vážím

Vévoda krumlovský Karel Schwarzenberg patří mezi naše nejvýznamnější politiky. Po listopadu 1989 vynikla velká politická trojka: Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman. Postupně se vystřídali v úřadu prezidenta republiky. Prezidenty se u nás nestávají šedé myši.

Karel Schwarzenberg se velké politické trojce přibližuje. V roce 2013 kandidoval na prezidenta a jistě by výkon úřadu zvládl. Preziden


Datum: 28.05.2021

Ministerstvo zdravotnictví nemůže podat ústavní stížnost

V médiích se objevila zmínka, že Ministerstvo zdravotnictví bude respektovat rozsudky Nejvyššího správního soudu, jež zrušily jeho nezákonná mimořádná opatření, do doby rozhodnutí Ústavního soudu.

Ovšem Ministerstvo zdravotnictví jako státní orgán nemůže podat ústavní stížnost Ústavnímu soudu proti rozhodnutí Nejvyššího správního soudu. Ústavní stížnost je nástrojem ochrany osob proti porušení zá


Datum: 28.05.2021

Trestní oznámení na Arenbergera

Dne 28. 5. 2021 bylo podáno Městskému státnímu zastupitelství v Praze Zdeňkem Koudelkou (Trikolóra) trestní oznámení na bývalého ministr zdravotnictví Petra Arenbergera a náměstka ministra pro legislativu a právo Radka Policara.

Skutek

Bývalý ministr Arenberger vydával v době 7. 4. 2021 – 26. 5. 2021 mimořádná opatření, kterými zakazoval určité podnikatelské aktivity a zakazoval lidem přítomnost


předchozí 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 57 následující