Archiv článků

Datum: 22.03.2022

Korespondenční hlasování

Vláda podporuje návrh Senátu na zavedení korespondenčního hlasování pro voliče v zahraničí u voleb poslanců a prezidenta republiky.

1.     Změna základu demokracie

Zavedení korespondenčního hlasování není jen změnou, která má zvýšit sepětí občanů v cizině se státem. Je to zásah do filozofie volebního práva a demokracie. Dnes lze volit v prezidentských a poslaneckých volbách na našich zastupitels


Datum: 14.03.2022

Cenzoři mlčí

Správce domény .cz CZ.NIC zablokoval prý dezinformační weby a odvolal se na doporučení vlády a konzultace bezpečnostních služeb. Snažil jsem se zjistit, kdo cenzuru oněch webu za stát inicioval.

Otázky po původci cenzury

Požádal jsem o tyto listiny:

1. Zaslání onoho doporučení vlády pro CZ.NIC z.s.p.o.

2. Zaslání rozhodnutí vlády nebo předsedy vlády o tom, že se zavádí cenzura a bude porušová


Datum: 11.03.2022

Brusel i Česká spořitelna mohou víc pomoci ukrajinským běžencům

Střední Evropu zasáhla vlna uprchlíků z Ukrajiny. Část uprchlíků si může zajistit životní náklady sama. Ovšem jejich peníze jsou blokovány v ukrajinských bankách.

Běženci z Ukrajiny jsou válečnými, nikoliv ekonomickými migranty. Měli na Ukrajině rozdílný majetek. Někteří by rádi hradili své náklady ze svých zdrojů, čímž by se ulevilo i hostitelským státům, ale nemají přístup ke svým bankovním účt


Datum: 07.03.2022

Pandemický zákon k Ústavnímu soudu

Skupina 57 poslanců z ANO a SPD v čele s Radkem Vondráčkem podala 4. 3. 2022 Ústavnímu soudu návrh na zrušení části pandemického zákona. Skupina napadá novelu pandemického zákona z února 2022.

Legislativní nouze

Novela pandemického zákona byla schválena ve stavu legislativní nouze, pro který však nebyly splněny podmínky, což je protiústavní. To, že pandemický zákon má omezenou účinnost do 28. 2.


Datum: 07.03.2022

Očkování skončilo, zapomeňte

Válka na Ukrajině během jednoho dne vytlačila covid ze zpráv. Covidové očkování se propadlo k minimu.

V pracovním týdnu 28. 2. - 4. 3. 2022 se k první dávce dostavilo během pracovních dnů průměrně jen 337 lidí za den. Tomu se zpožděním odpovídají i druhé dávky. O třetí dávku je vyšší zájem, ale i zde klesl. Za stejné období se nechalo očkovat třetí dávkou průměrně 4 368 lidí za den. Je nezájem o


Datum: 26.02.2022

Cenzura znovu a znovu

Správce internetových domén .cz CZ.NIC zablokoval osm webů, prý dezinformačních a odvolal se na doporučení vlády a konzultace bezpečnostních služeb.

Když jsem byl ve stávkovém studentském výboru v listopadu 1989, nenapadlo mne, že cenzura bude znovu a znovu vstávat z mrtvých. CZ.NIC mne vyvedl z omylu. Výstižně si zvolil datum 25. února 2022 pro znovu zavedení cenzury u nás. Přihlásil se k tradic


Datum: 24.02.2022

Poslanecká sněmovna jako tančírna

Advokátu Jakubovi Křížovi z Prahy se podařil husarský kousek. Odhalil Poslaneckou sněmovnu – zákonodárce – jako kozla zahradníkem. Na jeho návrh rozhodl Městský soud v Praze rozsudkem z 23. 2. 2022, 14A 222/2021, že Poslanecká sněmovna jednala protiprávně, když na jednání neumožnila vstup veřejnosti, pokud osoba nebyla očkovaná či neprodělala covid.

Veřejnost jednání parlamentu je znakem demokrat


Datum: 22.02.2022

U soudů se odhalila pochybení ministerstev zdravotnictví i obrany

Rozsudky Nejvyššího správního soudu prokázaly nejen právní, ale i zdravotnickou neodbornost Ministerstva zdravotnictví.

Nezdravotnické Ministerstvo zdravotnictví

Kdopak si dnes vzpomene, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger plánoval až 14. 6. 2021 otevřít hospody. Ty otevřel jeho nástupce Adam Vojtěch 31. 5. 2021 pod tlakem Nejvyššího správního soudu. Stejně tak otevřelo Ministerstvo zdravot


Datum: 19.02.2022

Rozhovor pro Parlamentní listy 19. 2. 2022.

Rozhovor, Parlamentní listy 19. 2. 2022.

Datum: 18.02.2022

Nezákonný zákon pandemický

Novela pandemického zákona byla zamítnuta Senátem, což bylo doručeno poslancům 11. 2. 2022 a podle zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny může být zařazen Senátem zamítnutý návrh na jednání Poslanecké sněmovny až za 10 dnů, 21. 2. 2022. Vláda jej však chce hned, aniž sněmovna potvrdila stav legislativní nouze.

Ústavní příkaz je, že státní moc musí být užívána podle zákona. Nezákonnost je záro


Datum: 15.02.2022

Trikolora Brno: NE reklamě kraje pro farmakologické firmy

Brněnská Trikolora odmítá reklamu na dobrovolné covidové vakcíny, kterou kraj v čele s lidoveckým hejtmanem Janem Grolichem propaguje v médiích (například Český rozhlas Brno). Reklama každého výrobku je věcí výrobce či prodejce, ne veřejných institucí. Kraj nemá dělat reklamu obchodním výrobkům, včetně dobrovolných vakcín. Výroba covidových vakcín je vysoce zisková v řádu stovek miliard korun. Nej


Datum: 13.02.2022

NE novele pandemického zákona

Vláda covidové zákazy rozvolňuje, avšak novelou pandemického zákona utahuje šrouby svobodu a práva lidí.

Co v novele není – požadavky na nemocnice

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek straší, že novelu pandemického zákona potřebuje pro opatření v nemocnicích. Ovšem ve vlastní novele pandemického zákona z roku 2022 není o covidových opatřeních v nemocnicích ani slovo.

Původní pandemický zákon z ú


Datum: 10.02.2022

Nebezpečí novely pandemického zákona

Volby umožňují, aby vládl vítěz voleb, který za sebou nemusí mít většinu voličů. Dnes vládne pětikoalice se 108 poslanci v Poslanecké sněmovně, jež volilo 43 % voličů účastnících se voleb, tedy při volební účasti 65 % jen 28 % všech oprávněných voličů. Mohou vydávat zákony, neopírají se však o legitimitu nadpoloviční většiny občanů. To se v demokracii stává, proto vznikly ústavní zákony. V nich js


Datum: 07.02.2022

Náměstkyně ministra Koziar Vašáková nic nepochopila, ničemu se nepřiučila

Náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková se přes rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a premiéra snažila opět zavést nedůvodnou diskriminaci neočkovaných a zakázat jim návštěvy hospod.

Rozsudek Nejvyššího správního soudu z 2. 2. 2022 ve věci návrhu, který jsem jako advokát podal za paní Janu Novákovou z Moravy, z Brna, prohlásil tento zákaz za nezákonný a tím otevřel restaurace


Datum: 01.02.2022

Ministerstvo zdravotnictví okrádá matky nemocných dětí

Ministerstvo zdravotnictví ve snaze podpořit odbyt covidových vakcín pošlapává práva neočkovaných. Pro podporu vakcinačního a testovacího kšeftu se nestydí ničeho.

V listopadu 2021 zavedlo, že testy PCR platí jen očkovaným. Ti je sice příliš nepotřebují, ale pokud by se například chtěli podívat do ciziny, tak jim ministerstvo z veřejného zdravotního pojištění testy zaplatí.

Ale neočkované matce,


předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 56 následující