Datum: 20.07.2021

Soud: rozpuštění shromáždění v Brně proti rouškám bylo nezákonné

Rozsudek Krajského soudu v Brně z 20. 7. 2021, 65 A 3/2021-84, určil, že rozpuštění shromáždění lidí 14. 3. 2021 v Brně proti kovidistickým opatřením vlády bylo nezákonné. Je to výhra svobody.

Shromáždění rozpustil tajemník Úřadu městské části Brno-střed proto, že jeden řečník mluvil proti nošení roušek. Přitom nařízení nošení roušek manželům v autě na jaře 2020 byla pitomost, když v posteli je mít nemuseli. Rovněž je pitomost vyžadovat nošení roušek v bytech, když k někomu přijde návštěva a nikdo z účastníků je mít nechce. Nebojí se kovidistického strašení.

Nepřekvapí, že městská část Brno-střed je vedena Občanskou demokratickou stranou. Nepřekvapí, že ODS vede radnici v Uherském Hradišti, kdy městská policie násilím zakročila proti otci doprovázející dítě na ulici, že neměl roušku. Radnice Brno-střed je vedena ODS, stejně jako radnice města Brna, stydím se za toto vedení, když Městská policie v Brně násilím zakročila proti invalidní ženě kvůli nenasazené roušce a vše skončilo zlomením její ruky.

Rozpuštěním shromáždění asi 15 minut po jeho začátku vznikla organizátorům škoda. Platili budování podia a ozvučení. Je správné, aby škodu zaplatil ten, kdo ji způsobil. Ať ji zaplatí ze svého tajemník Úřadu městské části Brno-střed, který nezákonně shromáždění rozpustil, a ODS, která městské části Brno-střed i městu Brnu vládne. A všichni, kteří byli policií postiženi za účast na shromáždění, které bylo nezákonně rozpuštěno, žádejte náhradu škody.

Rozhovor o kovidistických zákazech. Parlamentní listy 19. 7. 2021.

[ zpět ]