Datum: 07.02.2022

Náměstkyně ministra Koziar Vašáková nic nepochopila, ničemu se nepřiučila

Náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková se přes rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a premiéra snažila opět zavést nedůvodnou diskriminaci neočkovaných a zakázat jim návštěvy hospod.

Rozsudek Nejvyššího správního soudu z 2. 2. 2022 ve věci návrhu, který jsem jako advokát podal za paní Janu Novákovou z Moravy, z Brna, prohlásil tento zákaz za nezákonný a tím otevřel restaurace všem, bez ohledu na osobní zapojení do odbytu vakcín na covid. Druhý den ve čtvrtek 3. 2. 2022 řekla náměstkyně Koziar Vašáková Českému rozhlasu: „Doufám, že k tomu nedojde. Že v podstatě dojde z ministerstva zdravotnictví k reakci na ten výrok Nejvyššího správního soudu a k nápravě v tom vysvětlení, obhájení pozice ministerstva zdravotnictví. To znamená, že se ta restrikce vrátí.“.

Ovšem vada tohoto diskriminačního zákazu nebyla v nějakém vysvětlení. Soud identifikoval chyby, z nichž některé opakovaně od jara 2021 Ministerstvu zdravotnictví vyčítal:

1.     Restaurace neumožňoval pandemický zákon v původním znění uzavřít ani omezit.

2.     Bylo nezákonné, že ministerstvo považovalo paušálně všechny neočkované za podezřelé z nákazy.

3.     Mimořádná opatření nesmí sloužit faktickému donucování k „dobrovolnému“ očkování. K této protizákonnosti se přiznala Koziar Vašáková veřejně když prohlásila, že Ministerstvo zdravotnictví vyvíjí tlak na neočkované, aby se očkovat nechali (Partie Terézie Tománkové, CNN Prima News 31. 10. 2021).

Pokud na Ministerstvu zdravotnictví nepochopí, že pro jeho činnost je určující ústava a zákony, budu jejich protiprávní akty napadat. Někteří jeho představitelé dokazují, že pohrdají povinností podřídit se právu, a přestože mají vysokoškolské tituly, nezvládají učivo občanské nauky základní školy. Proto je třeba vyvodit osobní odpovědnost za porušování práv lidí a miliardové škody.

Za týden 31. 1. – 6. 2. 2022 bylo nově nakaženo 97 534 neočkovaných a 128 185 plně očkovaných, včetně očkovaných třetí dávkou, tedy asi 43% neočkovaných a 57% očkovaných. Trojnásobně očkovaný Vojtěch Janda napsal: „Doufejme, že my, co jsme se nechali očkovat, si nebudeme muset připadat jako idioti.“ (Očkování skončilo, zapomeňte, Mladá fronta Dnes 7. 2. 2022, s. 9). Je každého věc, zda se nechal očkovat, ale je nesmyslné, aby se museli očkovat všichni, protože si očkovaní nechtějí nějak připadat.

[ zpět ]